Plakát k filmu: Adamova jablka

Adamova jablka Adams æbler

dokina.cz
7,9

Německo, Dánsko, 2005, 94 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Anders Thomas Jensen | celý štáb
Hrají:
Ulrich Thomsen, Mads Mikkelsen, Paprika Steen, Tomas Villum Jensen, Nikolaj Lie Kaas | všichni herci

Neonacista ve výkonu trestu Adam přijíždí na faru, aby se zde věnoval veřejně prospěšným pracím. Farář Ivan je pro Adama na první pohled nestravitelnou osobou pro svůj bezpodmínečný optimismus a pohled na svět, ve kterém vidí jenom dobro. Ani zbylé osazenstvo fary není úplně normální. Adamovým úkolem je upéct jablečný koláč z plodů jabloně na pozemku fary. Brzy poté strom napadne hejno havranů. Podle Ivana to znamená, že Adama pokouší Ďábel, a je na Adamovi, aby v této zkoušce obstál. Adamovi je to upřímně jedno. Nad postelí má obrázek Hitlera a přemýšlí, jak by se z téhle díry co nejrychleji dostal. Bizarnost celé situace mu však nedovolí odejít a Adam je nucen čelit celé řadě nevšedních situací. Celým filmem nás provází úryvky z knihy Jób, která je příběhu symbolickým předobrazem.

Neonacista ve výkonu trestu Adam přijíždí na faru, aby se zde věnoval veřejně prospěšným pracím. Farář Ivan je pro Adama na první pohled nestravitelnou osobou pro svůj ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 204 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.