Plakát k filmu: Abraham Lincoln: Lovec upírů 3D

Abraham Lincoln: Lovec upírů Abraham Lincoln: Vampire Hunter

dokina.cz
5,1

Premiéra 19. 7. 2012
USA, 2012, 105 min

Žánr:
thriller, horor, fantasy
Režie:
Timur Bekmambetov | celý štáb
Hrají:
Anthony Mackie, Dominic Cooper | všichni herci

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů.

Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela.

Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů.

Abraham Lincoln se tak stává nejen mstitelem, ale i politikem bojujícím proti otrokářskému Jihu podporovanému mocnými upírskými vůdci. V jejich čele stojí krvelačný Adam, který je „v civilu“ významným politikem s aristokratickými kořeny. Ten se snaží Abrahama získat na svou stranu.

Atmosféra je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů. A na straně zla nemůže Abraham Lincoln nepotkat i vraha své matky, Jacka Bartise.

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 65 hlasů

Kde se podívat online?

7.99 EUR Přehrát online

Recenze filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů 3D

  • Recenze Abraham Lincoln: Lovec upírů 3D na MovieZone

    Recenze MovieZone 40

    Ještě než se stal prezidentem, byl Abraham Lincoln lovcem upírů, kteří mu kdysi zabili matku. Teď hodlá v USA zrušit otroctví, jeho zubatí nepřátelé s tím ale mají zásadní problém. Stejně jako my s filmem. Tenhle prezidentský likvidátor je totiž zoufale nudný. Občas se sice objeví slušná akční scéna a Benjamin Walker je v hlavní roli fajn, ale jinak jakoby tvůrci natočili dva filmy a pak je náhodně sestříhali dohromady. Jeden je akční, druhý životopisný a dohromady je to k uzoufání otravné.

Trailer k filmu

Související články k filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů 3D

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Abraham Lincoln: Lovec upírů

    Abraham Lincoln: Lovec upírů

    19. 7. 2012 08:00 Nejen za zrušení otroctví, ale zejména proti upírům sympatizujícím v americké občanské válce s otrokářským Jihem, bojuje šestnáctý prezident USA v novém 3D filmu Abraham Lincoln: Lovec upírů. Snímek z produkce Tima Burtona, který v režii Timura Bekmambetova nabízí politicky zabarvený pohled na žánr upírských filmů, uvede distribuční společnost Bontonfilm do tuzemských kin 19. července.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.