Plakát k filmu: Aaltra

Aaltra Aaltra

dokina.cz
6,9

Belgie, 2004, 92 min

Žánr:
komedie

První tvůrčí vrchol režisérského dua Delépine + de Kervern dobyl světový festivalový okruh a etabloval režiséry jako krále nonkonformní černé komedie. Eskalované napětí mezi dvěma sousedy vyústí v tragický úraz – oba hrdinové se ocitnou na invalidním vozíku, na kterém nakonec společně vyjíždí za splněním životních snů. Černobílá vozíčkářská road-movie nám s grácií zvěstuje, že i takto postižení lidé mohou být osinou v zadnici, že motokros je prostě cool a že na konci všehomíra čeká Aki Kaurismäki.

První tvůrčí vrchol režisérského dua Delépine + de Kervern dobyl světový festivalový okruh a etabloval režiséry jako krále nonkonformní černé komedie. Eskalované napětí mezi dvěma ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 9 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.