Plakát k filmu: ...a bude hůř

...a bude hůř ...a bude hůř

dokina.cz
6,7

Česká Republika, 2007, 84 min

Žánr:
drama
Režie:
Petr Nikolaev | celý štáb
Hrají:
Filip Kaňkovský, Tereza Hofová | všichni herci

Tři hlasy nad knihou A bude hůř: Ivan Sviták: Pozoruhodné je právě to, že autoři těchto vulgárností jsou nejen hrdi na svou vlastní stupiditu a jsou pyšni na absenci kultury, ale že povyšují svůj plevel na kulturní hodnotu. Rio Preisner: Manichejský pansexualismus Dětí ráje bych v té souvislosti definoval jako pasivní antipolitičnost (sebe)zotročených mas v konfrontaci s aktivní antipolitičností otrokářské nomenklatury. Egon Bondy: Rio Preisner a snad i jiní nedovedou v Pelcových Dětech ráje asi číst nic jiného než ty partie o šoustání. Věru není v nich jádro tohoto textu. Je to umělecky zvládnutá výpověď o životě nepoměrně těžším, než si kdy dovedli představit všichni Kerouakové, Ginsbergové, Borroughsové a Bukowští.

Tři hlasy nad knihou A bude hůř: Ivan Sviták: Pozoruhodné je právě to, že autoři těchto vulgárností jsou nejen hrdi na svou vlastní stupiditu a jsou pyšni na absenci kultury, ale ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 333 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu ...a bude hůř

 • Recenze ...a bude hůř na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Tento film vznikl podle stejnojmenné poměrně kultovní knihy Jana Pelce, kterou bych nejjednodušeji definoval jako "české Vlasy s méně zpíváním a více beznaděje". V průběhu promítání jsme se s Tomášem Baldýnským dohadovali, kdy se vlastně film odehrává. Nejdříve Tomáš tvrdil, že "začátkem 80. let", pak jsme se shodli, že to musí být o pár let později, a nakonec jsem na oficiálním webu zjistil, že v roce 1975. To byly Tomášovi tři roky a mně sedm, nicméně ta atmosféra, která z filmu vyzařuje, nás značně oslovila. Opravdu velmi dlouho jsem neviděl v českém filmu tak dobrý casting (ty obličeje! ty vlasy!) a výpravu. Celé to vypadá, jako by to opravdu bylo natočeno před několika desítkami let. Režisérem byl Petr Nikolaev, jehož Kousek nebe se mi loni velice líbil. Herci jsou většinou neznámí, což dodává filmu na autentičnosti. Jediná má zásadní (ale podstatná) výtka spočívá v tom, že herecké výkony mají velmi podstatné výkyvy, a to i v rámci jedné role (stejný herec hraje stejnou postavu chvílemi skvěle a chvílemi jako kdyby četl telefonní seznam). Další má výtka se pak týká způsobu distribuce filmu. Film ...a bude hůř totiž není distribuován obvyklým způsobem v tradičních kinech, ale je promítán pouze v klubech a hospodách z 16mm promítačky s mono zvukem (a s přestávkou uprostřed)! (Pokud ho chcete vidět, musíte si na oficiálních stránkách zjistit, kde se bude promítat.) Je mi jasné, že jednak chtěli tvůrci dát promítání patřičnou atmosféru a jednak by byl možná v normální distribuci problém s přístupností (tohle pro děti rozhodně není), nicméně v praxi to pro mě znamenalo, že jsem každé druhé větě nerozuměl a přiopilí diváci, radostně povykující při každé sprosťárně / narážce na drogy mě spíše iritovali. Ale pokud jste někdy poslouchali Plastik Píplsy a jejich "Bič boží", pravděpodobně budete nadšeni!

Související články k filmu ...a bude hůř

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nikolaevův film ...a bude hůř vyjde na DVD

  Nikolaevův film ...a bude hůř vyjde na DVD

  16. 12. 2012 19:49 Poslední projekce filmu Petra Nikolaeva s názvem ...a bude hůř bude spojena s prezentací DVD, které vyjde ve speciální limitované edici. Uskuteční se 18. prosince v podvečer v Trick Baru Malostranské besedy v Praze.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.