Plakát k filmu: 4 dny v máji

4 dny v máji Vier tage im Mai

dokina.cz
6,3

Premiéra 16. 5. 2013
Německo, Rusko, Ukrajina, 2011, 97 min

Žánr:
drama, válečný
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Ivan Shvedoff, Merab Ninidze, Gerald Alexander Held, Martin Brambach | všichni herci

Autentický portrét jedné kruté doby natočil německý režisér Achim von Borries (Láska v myšlenkách). Vroucně, bez patosu a s neskutečnou věrohodností přenesl na stříbrná plátna příběh o návratu lidstva k temným časům, o odpuštění, úctě, překonávání předsudků, přátelství a lásce. Čtyři dny před koncem 2. světové války v Německu sledujeme sovětského kapitána, který se svojí jednotkou okupuje sirotčinec u moře, německou armádní jednotku, která táboří na pláži, tajnou lásku, která kvete navzdory všem úmluvám. Všichni jsou znaveni vyčerpávajícími boji, jen 13 letý sirotek Petr, který chce být hrdinou, se pokouší lstí a silou popouzet nepřátelská vojska proti sobě. Dokud si neuvědomí, že skutečný nepřítel číhá kdesi daleko a že v domnělém nepříteli má skutečného milujícího kamaráda.

Autentický portrét jedné kruté doby natočil německý režisér Achim von Borries (Láska v myšlenkách). Vroucně, bez patosu a s neskutečnou věrohodností přenesl na stříbrná plátna ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu 4 dny v máji

  • Obrázek k souvisejícímu článku: 4 dny v máji

    4 dny v máji

    11. 5. 2013 15:00 „Rozdíl mezi přítelem a nepřítelem se občas vytrácí. Někdy dokonce i rozdíl mezi dobrem a zlem.”

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.