Plakát k filmu: 22 výstřelů

22 výstřelů 22 bullets

dokina.cz
6,0

Premiéra 9. 9. 2010
Francie, 2010, 115 min

Žánr:
thriller, akční, kriminální
Režie:
Richard Berry | celý štáb
Hrají:
Jean Reno, Kad Merad, Richard Berry, Catherine Samie | všichni herci

Charly Matteï se rozhodl skoncovat se životem zločince. Poslední tři roky vede klidný život, věnuje se své ženě a svým dvěma dětem. Pak ho jednoho zimního rána pokládají za mrtvého, když zůstane ležet s 22 kulkami v těle v jedné parkovací garáži ve starém přístavu v Marseille.

Přesto ale nezemře...

Tento fiktivní film je inspirován skutečnými příběhy ze světa mafie v Marseille.

Charly Matteï se rozhodl skoncovat se životem zločince. Poslední tři roky vede klidný život, věnuje se své ženě a svým dvěma dětem. Pak ho jednoho zimního rána pokládají za ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 529 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu 22 výstřelů

 • Recenze 22 výstřelů na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Dostal do těla 22 kulek, ale protože má tuhý kořínek, zmůže se nejen na rychlou rekonvalescenci, ale i na krvavou pomstu. 22 výstřelů je film, který by rád budoval mytologii a tvářil se "kmotrovsky", bohužel za sebou nemá nikoho (scenáristu, režiséra), kdo by tohle skutečně dokázal prodat. Jean Reno filmem pouze proplouvá a viditelně se modlí, aby už byl konec. Budete také. Dvěma slovy: zbytečný film.

 • Recenze 22 výstřelů na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Jean Reno hraje mafiána, který seknul se svým zločinným životem a chces se věnovat rodině. Pak ho ale přepadne v garážích partička maskovaných chlápků a nastřílí do něj 22 ran z nejrůznějších palných zbraní (to se stane na úplném začátku filmu). Reno to jako zázrakem přežije a vydává se zjistit, co proti němu kdo má, a hlavně se strašlivě pomstít (a nějak to zaonačit, aby měl klid a mohl se konečně věnovat té své rodině). Jde o jeden z lepších kousků z produkce Luca Bessona. Hodně se podobá slušným hollywoodským thrillerům (dost pomáhá hudba Klause Badelta) a došlo mi, že jsem vlastně dost dlouho neviděl pořádný hollywoodský mafiánský film, který by nebyl komedie, akční podívaná nebo supersložitá psychologická sonda. 22 výstřelů není ani jedno z toho. Je to solidní drama o lidech v mafii. Ani tak ne o tom, jak celá hierarchie funguje, ale o osudech několika jejích "normálních" členů. Celá story má zajímavou dynamiku (jeden protřelý profík vpodstatě sám proti celému syndikátu, občas s malou pomocí policistky). Ve filmu jsou slušné natočené akční scény a slušně brutální mučeníčka, ale ani jedno z toho není hlavní atrakcí. I herecké výkony jsou solidní (zdaleka nejen Reno) a film překvapivě rychle uteče. Nenapadá mě nic zásadního, co bych na tomto filmu vyzdvihl. Prostě byl SOLIDNÍ. A to je dneska téměř svátek.

 • Recenze 22 výstřelů na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Navzdory tomu, že svým žánrem spadá mezi kriminální thrillery, nabízí francouzský snímek 22 výstřelů asi tolik vzrušení jako loňská statistika. Ostatně dá se tak i popsat.

Související články k filmu 22 výstřelů

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Jean Reno se vrací jako mafián na odpočinku

  Jean Reno se vrací jako mafián na odpočinku

  8. 9. 2010 11:00 Thriller 22 výstřelů zavede diváky do prostředí mafie působící ve francouzském přístavním městě Marseille. Gangstera v důchodu, kterého hraje Jean Reno však dostihne jeho minulost. Kritika ovšem příběhu z marseillského podsvětí vyčítá předvídatelný děj a přemíru stereotipu. Do českých kin film zamíří 9. září.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 22 výstřelů

  22 výstřelů

  4. 9. 2010 08:00 Tahle krev nikdy nezaschne

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.