Plakát k filmu: 2 dny v New Yorku

2 dny v New Yorku 2 Days in New York

dokina.cz
5,1

Premiéra 31. 5. 2012
Francie, Německo, 2011, 91 min

Žánr:
komedie
Režie:
Julie Delpy | celý štáb
Hrají:
Chris Rock, Julie Delpy, Dylan Baker, Emily Wagner, Albert Delpy, Alexandre Nahon | všichni herci

Mingus (Chris Rock) se živí jako redaktor a rozhlasový moderátor, jeho francouzská přítelkyně Marion Dupré (Julie Delpy) se pokouší prosadit jako fotografka. Vedou celkem poklidný život ve svém newyorském bytě s nevychovanou kočkou a svými dvěma dětmi z předchozích vztahů – dokud ovšem nepřiletí na návštěvu Marionin žoviální, výstřední tatínek Jeannot (Albert Delpy) a její nadržená sestra Rose (Alexia Landeau). Dva dny s energickými francouzskými příbuznými stupňuje v peklo na zemi i Rosin nesnesitelný přítel Manu (Alex Nahon), který se nijak nerozpakuje narušit rodinnou pohodu své bývalé lásky Marion. Té situaci komplikuje i skutečnost, že právě chystá vernisáž první výstavu svých fotografií, reflektujících její dosavadní soukromý život. Trojice hlučných vetřelců ovšem postrádá zábrany a nezná žádné hranice, pokud jde o jídlo, sex a o kritiku všeho amerického s výjimkou „socialisty“ Baracka Obamy. Vztah Marion a Minguse je vystavený náročné zkoušce. Jak to s nimi dopadne, když Francouzi podnikli invazi do New Yorku?

Mingus (Chris Rock) se živí jako redaktor a rozhlasový moderátor, jeho francouzská přítelkyně Marion Dupré (Julie Delpy) se pokouší prosadit jako fotografka. Vedou celkem poklidný ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 21 hlasů

Recenze filmu 2 dny v New Yorku

  • Recenze 2 dny v New Yorku na fffilm

    Recenze fffilm 30

    Šel jsem na projekci filmu 2 dny v New Yorku . Těšil jsem se na pokračování svého oblíbeného masturbačního snímku Jeden den v New Yorku , takže sedím v kině s kapesníčkem v ruce a čekám, kdy se konečně objeví dvojčata Olsenovic, a ono až do konce filmu nic, místo nich je tam jedna stará ženská, černoch a Francouzové, WTF? OK, tak z jiného konce... 2 dny v New Yorku je pokračování filmu 2 dny v Paříži , který jsem kdysi dávno viděl a napřišel mi úplně nesnesitelný. Na rozdíl od 2 dnů v New Yorku . Film je o tom, že hlavní hrdinka (Delpyová, mj. také autorka scénáře, hudby a režisérka filmu) je psychicky labilní, chodí s Chrisem Rockem a přijede za nimi z Evropy na návštěvu její otec, jeho sestra a její snoubenec, kteří jsou všichni také psychicky labilní. Jejich šílenství nemá žádné opodstatnění a je ve filmu jen proto, aby mohly vznikat třeskuté humory typu "Tatínek se v kostele obnaží a začne hajlovat, protože je Francouz". Přímo toto se bohužel nestane, ale většina humoru má podobnou sofistikovanost (viz trailer nahoře). O mnohém svědčí, že Chris Rock hraje ZDALEKA nejsympatičtější a nejrozumnější postavu v celém filmu! Od komedií Adama Sandlera se tento film odlišuje zjevným přesvědčením autorky, že natáčí sofistikovanou zábavu pro intelektuály. I když mi většina novějších filmů Woodyho Allena připadá nudná a fádní, je to ještě paráda proti tomu, když se někdo snaží Woodyho Allena otrocky kopírovat a vůbec mu to nejde. Musím si trochu spravit náladu...

Související články k filmu 2 dny v New Yorku

  • Obrázek k souvisejícímu článku: 2 dny v New Yorku

    2 dny v New Yorku

    27. 5. 2012 19:38 Mingus (Chris Rock) se živí jako redaktor a rozhlasový moderátor, jeho francouzská přítelkyně Marion Dupré (Julie Delpy) se pokouší prosadit jako fotografka. Vedou celkem poklidný život ve svém newyorském bytě s nevychovanou kočkou a svými dvěma dětmi z předchozích vztahů – dokud ovšem nepřiletí na návštěvu Marionin žoviální, výstřední tatínek Jeannot (Albert Delpy) a její nadržená sestra Rose (Alexia Landeau).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.