Vetřelec: Covenant doprovodí i aplikace pro virtuální realitu

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Nový Vetřelec si odbude premiéru 18. května a pokud by vám nestačila (snad) hororová podívaná na plátnech kin, budete si moct pohladit vetřelce i doma. Tedy jenom jako a za předpokladu, že se vám v obýváku válí jeden z headsetů pro virtuální realitu. Studio Fox totiž v rámci své Fox Innovation Lab chystá virtuální zážitek Vetřelec: Covenant.

Zřejmě úmyslně o tom nemluví jako o hře, ale jen jako o „zážitku“ a tak můžeme očekávat nejspíš jen nějaké procházení se filmovými lokacemi s menší či větší mírou interaktivity. Podle tvůrců vás má aplikace pro virtuální realitu Alien: Covenant vyděsit a má také dojít na určitá rozhodnutí, která mohou znamenat vaši virtuální smrt.

Aplikace Vetřelec: Covenant režíruje David Karlak, pod dohledem produkujícího Ridleyho Scotta, režiséra původního i nového Vetřelce. Zážitek ještě datum vydání nemá, ale dá se očekávat, že se na trh dostane někdy kolem uvedení filmu do kin, což je květen tohoto roku.

Stejně tak zatím neznáme platformy, byť Fox prozradil, že se počítá s těmi hlavními, jak reportuje Variety. Tedy zřejmě HTC Vive, Oculus Rift a PlayStation VR.

Připomeňme, že Fox a vlastně i Ridley Scott za sebou mají už The Martian VR Experience pro film Marťan. Tenhle „zážitek“ zase najdete na Steamu, kde se pozitivním uživatelským ohlasům ale rozhodně netěší. Je údajně příliš krátký, nezajímavý a předražený. Doufejme tedy, že se studio poučilo a že Vetřelec: Covenant VR nabídne propracovanější exkurzi do sci-fi světa plného monster.

Tagy: thriller horor sci-fi

Zdroje: Variety

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.