V Německu měl premiéru film o rapperu Bushidovi, hraje sám sebe

- eXtra kiNo autor: red

S velkým zájmem očekávaný film Časy tě mění () se začal promítat v Německu. V hraném životopisném snímku o německém raperu Bushidovi se objevila i legenda českého popu Karel Gott. "Zlatý hlas z Prahy", jak se v německojazyčných zemích české star přezdívá, byl i na středeční premiéře v Berlíně. Jedenatřicetiletý provokatér Bushido na slavnostním večeru překvapil své fanoušky, když se po červeném koberci prošel ve smokingu.

Pro mnohé je Bushidův život cestou ke slávě a společenskému vzestupu, o němž sami sní. Muzikant nedokončil školu a je z něj hvězda. Zatímco jedny provokoval svými texty, jiní ho považují za idol. Ve filmu hraje sám sebe. Příběh je plný zklamání, násilí i citů. Muzikant v něm představuje ztroskotance, který touží po respektu.

K natáčení byl pozván také Karel Gott, který se po boku Bushida objevuje jako partner na pódiu. Loni spolu natočili hit Für immer jung, který se byl na Bushidově albu Heavy Metal Payback a pronikl na přední příčky německých hitparád.

Bushido, který se narodil v Bonnu a který je po otci Tunisan, ve filmu dostává otázku, jaké to je žít v Německu jako cizinec. Jsem přece Němec, odpovídá. Premiéru si nenechalo ujít mnoho mladých z rodin přistěhovalců. Na některých místech filmu publikum aplaudovalo.

"Líbí se mi, protože prodělal pozitivní vývoj. Když ho člověk viděl dřív, jak měl vždycky jen tepláky a tak - a teď nosí smoking," říká o Bushidovi obdivně dvaadvacetiletý Daniel Bartz. Přidává se k němu i jeho kamarád Hassan El-Kassem. "Ne každý to dovede," říká.

Také filmaři si rappera pochvalují. Podle nich je to milý člověk. "Nikdy jsem z jeho úst neslyšel sprosté slovo," řekl představitel mladého Bushida Elyas M'Barek. S ním souhlasí i rapperova filmová matka. "Možná to poškodí jeho kariéru, ale považuju ho za naprosto k pomilování," řekla Hannelore Elsnerová. Film ale ukazuje i muzikantovy stinné stránky. Své přítelkyni v něm rozbije nos.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.