V čele žebříčku návštěvnosti filmů je komedie Marie Poledňákové

- eXtra kiNo autor: red

Komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel přilákala vzápětí po premiéře do kin 86.680 diváků a zaujala tak první místo víkendového žebříčku návštěvnosti. Na tržbách získala 11,3 milionu korun.

Komedie vznikla jako volné pokračování předchozího snímku této režisérky Líbáš jako bůh, který si nenechalo během prvního popremiérového víkendu v únoru 2009 ujít 92.434 lidí. V pokladnách tehdy nechali 11,4 milionu korun.

Snímek Marie Poledňákové v aktuálním žebříčku návštěvnosti odsunul na druhou pozici americký akční film Avengers, který zhlédlo 17.462 lidí. Celkem jich má na kontě už téměř 200.000. 

Třetí je komedie Diktátor rovněž z americké produkce s počtem 15.494 víkendových diváků. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si v ní po kazašském Boratovi a rakouském Brunovi navlékl mužný plnovous a spolu s ním masku neomezeného vládce zemičky, kterou chce ze všech sil zachránit před demokracií.

Avengers

Na dalších místech tabulky jsou filmy Temné stíny, StreetDance 2 a Piráti. Teprve sedmé místo v tabulce patří dalšímu domácímu zástupci, jímž je Prušinovského komedie Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka. O víkendu ji vidělo jen na dvanáct set zájemců, ovšem celkem má na kontě přes 365.000 diváků.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.