Upoutávky: 38. MFF KV: S láskou Liza

- eXtra kiNo autor: red

S LÁSKOU LIZA (LOVE LIZA) S láskou Liza je nízkorozpočtový debut Todda Louisa s Philipem Seymourem Hoffmanem ( Posedlý Mahowny/ Owning Mahowny, Magnolia) v hlavní roli


S LÁSKOU LIZA (LOVE LIZA)

S láskou Liza je nízkorozpočtový debut Todda Louisa s Philipem Seymourem Hoffmanem (Posedlý Mahowny/ Owning Mahowny, Magnolia) v hlavní roli. Na letošním festivalu v Sundance získalo S láskou Liza cenu Waldo Salta za scénář (Philipův bratr Gordy Hoffman), což upoutávka neopomene zdůraznit jako první.
Wilsonu Joelovi (Hoffman) se zabila žena Liza. Otřesený Wilson hledá nějakou úlevu a dočasně ji najde ve výfukových plynech a modelech na dálkové ovládání.
Klip vynalézavě přichází s vlastním příběhem: Liza napsala dopis na rozloučenou a Wilson se jej celou dobu odhodlává otevřít, přičemž tyto scény velmi pěkně tmelí ostatní záběry. Na druhou stranu je z klipu patrná snaha nalákat publikum zejména na zřejmě vynikající Hoffmanův výkon, zatímco dramatika děje S láskou Lizy zůstává nedotčena.
OČEKÁVÁNÍ: Smutné a krásné. Hoffman je borec. A vždycky byl.
premiéra v ČR: 38.MFF Karlovy Vary.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.