Toy Story 3: Příběh hraček bude mít světovou premiéru na Sicílii

- eXtra kiNo autor: red

Dějištěm světové premiéry třetího pokračování animovaného filmu Příběh hraček bude tuto sobotu starořecké divadlo v Taormině na Sicílii. Snímek Toy Story 3: Příběh hraček, natočený v trojrozměrném verzi, tam bude promítnut při zahájení 56. ročníku místního mezinárodního filmového festivalu. Oznámili to dnes jeho organizátoři.

"Příběhy hraček" jsou z dílny společnosti Walt Disney. Její umělecká ředitelka Deborah Youngová označila toto vůbec první promítnutí trojrozměrného filmu pod širým nebem za "mezník, který si vyžaduje zvláštní pozornosti". Technici společnosti podle ní pracují na řešení všech potenciálních problémů, které to s sebou nese.

Na festivalu, který potrvá do 18. června, bude mít světovou premiéru také romantická, do prostředí jižní Itálie zasazená komedie mexického režiséra Alfonsa Araua L'Imbroglio del Lenzuolo (Trik s prostěradlem). Hlavní role v něm hrají Maria Grazia Cucinott a Geraldine Chaplin.

Festival v Taormině je vrcholná událost letní filmové sezony v Itálii. Mezi hosty letošního ročníku bude i americký herec Robert De Niro, který tam dostane cenu za celoživotní dílo.
Řecké divadlo, kde bude premiéra třetího Příběhu hraček, pochází z třetího století před naším letopočtem. Často se využívá pro divadelní představení a pro koncerty. Jako vůbec celá Taormina je to jedna z největších turistických "ikon" celé Itálie.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.