Staří hrdinové z filmu Postradatelní 2 vedou filmový žebříček

- eXtra kiNo autor: red

Stará známá parta akčních hrdinů v podání Sylvestera Stallona, Jasona Stathama, Dolpha Lundgrena, Bruce Willise i čínského mistra bojových umění Jet Liho vede díky snímku Expendables: Nepostradatelní 2 tuzemský žebříček nejnavštěvovanějších filmů. Snímek, v němž se nově objevila čínská herečka Yu Nan, za první víkend zhlédlo téměř 34.000 diváků, kteří nechali v pokladnách kin bezmála 4,5 milionu korun, informovala Unie filmových distributorů.

Na druhém místě je stejně jako v minulém týdnu letní erotická komedie Jana Hřebejka a Michala Viewegha Svatá čtveřice s přibližně 11.000 víkendovými diváky. Pořadí se nezměnilo ani na třetí příčce, na které je pokračování série úspěšných tanečních filmů Let's Dance: Revolutions, které za dva týdny na tržbách získalo přes 4,8 milionu korun.

Na čtvrté místo spadla dosud vedoucí animovaná dobrodružná komedie Rebelka, kterou již celkem zhlédlo přes 100.000 lidí. Pátý zůstává americký film Méďa, který je přes svůj název určen spíše dospělým divákům.

Z domácí tvorby je na jedenáctém místě filmový dokument z prostředí závodních koní Váňa, na který si první víkend našlo cestu 1390 diváků. Čtrnáctá je komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, která rovněž patří k hitům první poloviny roku. Dosud ji vidělo přes 445.000 lidí, kteří v pokladnách kin nechali více než 56 milionů korun. Na dvacátém místě je komedie Polski film, jehož tržby se blíží k hranici tří milionů korun.

Let's Dance: Revolutions

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.