Skyfall je v Británii komerčně nejúspěšnějším filmem roku

- eXtra kiNo autor: Michal Burkoň

Nejnovější film o Jamesi Bondovi Skyfall se stal finančně nejúspěšnějším filmem roku v Británii ani ne dva týdny po uvedení do kin. Oznámila to společnost Eon, která produkuje filmy o fiktivním agentovi.

Za 12 dní v kinech Skyfall utržil 57 milionů liber (1,8 miliardy korun) a předstihl tak dosavadního rekordmana, batmanovský film Temný rytíř povstal (od červencové premiéry utržil 56,2 milionu liber). Skyfall se tak také stal komerčně nejúspěšnějším bondovským filmem. Dosud jím byl snímek Casino Royale z roku 2006 (55,6 milionu liber).

Bonda již potřetí hrál Daniel Craig a je potvrzen i pro další dva snímky. Režisér Skyfall Sam Mendes v rozhovoru s časopisem Empire uvedl, že zvažoval možnost, aby se ve snímku krátce objevil první a zřejmě nejslavnější představitel Bonda, Sean Connery.

Connery, který již skoro nehraje, měl hrát úlohu, v níž se nakonec objevil Albert Finney. Ale Mendes se nakonec rozhodl jinak. "Odvedlo by to divákovu pozornost. Connery je Bond a nemůže se vrátit jako jiná postava ... takže krátce jsme s tou myšlenkou flirtovali, ale nemohlo to tak dopadnout, protože by to rušilo," řekl Mendes.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.