Sex ve městě 2 boduje v českých kinech

- eXtra kiNo autor: red

Pokračování americké komedie Sex ve městě 2 hned po premiéře zaujalo čelo žebříčku nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 28.235 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 3,9 milionu korun.

Druhé místo podle informací Unie filmových distributorů obsadil snímek Princ z Persie: Písky času, který v kinech vyhledalo 13.619 lidí. Na třetí pozici klesl dobrodružný rodinný příběh Kuky se vrací režiséra, scenáristy a producenta Jana Svěráka. Jeho celková návštěvnost přesáhla stotisícovou hranici.

Z domácí tvorby je Vejdělkova komedie Ženy v pokušení pátá; na kontě má už 854.729 diváků. Novinka Hurvínek na scéně, která je trojrozměrným záznamem divadelního představení, obsadila šesté místo. Film Alice Nellis Mamas&Papas skončil patnáctý, celkem ho zhlédlo na 63.000 návštěvníků.

Hurvínek na scéně

Rekordmanem tabulky bezesporu je Cameronův velkofilm Avatar. Během pětadvaceti týdnů v distribuci ho v českých kinech vidělo 1,3 milionu diváků, kteří v pokladnách nechali 207 milionů korun.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.