Seminář britského filmu v Uherském Hradišti

- eXtra kiNo autor: red

Celovečerní film Jacka Arnolda Myš, která řvala zahájil v Uherském Hradišti čtyřdenní seminář britského filmu

LFŠ 2003Celovečerní film Jacka Arnolda Myš, která řvala zahájil v Uherském Hradišti čtyřdenní seminář britského filmu. Letošní 12. ročník věnovali organizátoři především typickému britskému humoru. Diváci v sálech zhlédnou více než tři desítky celovečerních filmů. Vedle klasických filmových komedií nabídne přehlídka i nejslavnější britské sitcomy. Součástí semináře jsou také výstavy nebo různá diskusní setkání.

Letošní seminář navazuje na dramaturgii posledních dvou ročníků, z nichž loňský byl věnován britskému dramatu. „V současnosti registrujeme rekordní počet akreditací, zatím se přihlásilo 620 lidí. Nestačila tak ani kapacita sálů, proto jsme ji zvedli na poslední chvíli o padesát míst,“ řekl ČTK hlavní pořadatel akce Jiří Králík. Návštěvníci jsou ubytováni především na internátu v nedalekém Starém Městě a ve sportovní hale.

Vítr v ječmeniProgram přehlídky je obohacený mimo jiné také o unikátní projekce celé kolekce filmů Projektu 100 na rok 2007. Lidé se mohou těšit i na jeden výjimečný film z čínské produkce a nejnovější hudební klipy projektu nazvaného Antenna UK. Během semináře se uskuteční také řada doprovodných výstav nebo hudební programy. V Uherském Hradišti se také sejdou organizátoři projektu Film a škola, kteří usilují o zavedení výuky o filmové tvorbě do školních osnov.

Podnětem k založení tradice britského semináře byla spolupráce s Britskou radou při zajištění programu a hostů na Letní filmovou školu v roce 1993 a 1994. Zájem o britskou tvorbu byl pro pořadatele překvapením, proto již v roce 1995 uspořádali první ročník samostatného semináře. V posledních letech se akce účastní vždy několik stovek návštěvníků, začíná se proto pro ni vžívat název Zimní filmová škola. Přehlídka potrvá do 3. prosince.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.