Scénář deváté epizody Star Wars čeká přepisování

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Devátá epizoda Star Wars je zatím ještě daleko. Dělí nás od ní spousta času a dva filmy ze stejného univerza. Letos dorazí Poslední z Jediů, příští rok Han Solo a pak devítka, která hlavní příběhovou linii zase na chvíli uzavře. Na Epizodu IX je pořád ještě čas, a tak se film začíná přepisovat.

Na scénáři Star Wars: Episode IX doposud pracovali režisér Colin Trevorrow a scénárista Derek Connolly. Pánové mají scénář skoro hotový, vzhledem k blížícímu se natáčení, které je naplánované na první měsíce příštího roku. Teď se na něj ale podívá ještě Connolly, který má podle zdrojů Hollywood Reporter sloužit jako potřebný „svěží pohled" zvenčí.

Těžko říct kolik se toho bude přepisovat a nakolik jde jen o drobné úpravy, ladění a vyťukání stávajícího scénáře „k dokonalosti“. Osobně bych si spíš vsadil na to, že o nic zásadního pravděpodobně nepůjde a Thorne bude scénář nejspíš jen přiměřeně upravovat a ladit, než že by ho psal celý znova.

Star Wars: Episode IX má plánovanou premiéru na 24. května 2019 a o filmu zatím nevíme prakticky nic. Ostatně velmi málo toho víme i o letošním Star Wars: Poslední z Jediů, který uvidíme už za pár měsíců. K filmu dokonce nemáme ještě ani trailer, k dispozici je jen krátký teaser.

Tagy: star wars

Zdroje: The Hollywood Reporter

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.