Radikálního židovského bojovníka si zahraje Colin Firth

- eXtra kiNo autor: red

V chystaném snímku The Promised Land (Země zaslíbená) si zahraje Colin Firth radikálního židovského bojovníka Sterna. Britská hvězda ztvární postavu Abrahama Sterna.

Stern bojoval před založením státu Izrael, který vznikl v roce 1948, proti britské správě Palestiny. Byl členem sionistické organizace Irgun. V roce 1940 z ní odpadli nespokojenci, podle nichž byly aktivity málo militantní.

Stern vytvořil skupinu Stern, která záhy v Egyptě zavraždila britského ministerského zástupce na Blízkém východě i osm britských důstojníků. V únoru 1942 Sterna Britové v Tel Avivu zajali a zabili ho. Do konce roku 1946 zavraždily organizace Irgun a Stern 373 lidí, z toho na 300 civilistů. Británie v únoru 1947 svůj blízkovýchodní mandát předala OSN.

"Mám radost z toho, že se tenhle film bude natáčet. Moc se nehodí, že to bude zrovna britský herec, ale co se dá dělat. Colin Firth je přesto skvělý představitel," řekl Sternův syn, který se narodil po smrti svého otce a dnes působí jako televizní moderátor.

Natáčení pod taktovkou britského režiséra Michaela Winterbottoma má začít letos v létě. V politickém thrilleru si zahraje i Matthew MacFayden. Ten ztvárnil v roce 2005 pana Darcyho ve filmové Pýše a předsudku. Stejnou roli si o deset let dříve v seriálové verzi zahrál i Colin Firth. Diváci v Česku ho viděli také v hudební komedii Mamma Mia!, v obou filmech o Bridget Jonesové, v romantické komedii Láska nebeská, ve Formanově Valmontovi či ve Votočkových Křídlech slávy.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.