Poslední samuraj (The Last Samurai)

- eXtra kiNo autor: red

Historický velkofilm o americkém vojákovi, který má přijet do Japonska bojovat se samuraji, aneb jak Tom Cruise a Edward Zwick znásilnili co se dalo, a ještě je to nuda k uzoufání. + Fotogalerie. Osud je svině. Mohl bych napsat, že osud zná třetí cesty. A taky bych to mohl říct pěkně konkrétně

Osud je svině. Mohl bych napsat, že osud zná třetí cesty. A taky bych to mohl říct pěkně konkrétně.
Takový Nathan Algren (Tom Cruise)- celý život bojuje proti Indiánům. Střílel jejich kočky i caparty. Když už na svobodě nebyl žádný Vinetú ani Inčučůna, stal se z Nathana alkoholik a součást potulné show.
Teď ho najmou Japonci, aby vycvičil jejich armádu na boj se samurajskou rebélií, kterou vede jistý Katusomoto.
K bitvě dojde narychlo, císařské vojsko se rozprchne a Algren, přeborník na bití domorodých bestií, se ocitne v samurajském zajetí… kde udatný Američan pozná své pravé já. Uf.
Poslední samurajPoslední samuraj (The Last Samurai) je historický velkofilm Edwarda Zwicka (Glory), ale lépe Toma Cruise. Jako takový sice naráží na limity žánru - jednoznačné zlomy a zvraty, klišé na klišé, plakátová romantika, masové bitvy i smyčce Hanse Zimmera. Navíc ale Zwick přibalil samurajskou pytlíkovou etiku a příběh odhadnutelný na dvě a čtvrt hodiny dopředu

Tom Cruise hraje svým obvyklým způsobem. Cení zuby a mhouří oči. Ken Watanabe v roli zbojníka Katsumota hledí do dáli a tváří se vznešeně.

Poslední samuraj má 154 minut a těch prvních 120 je fakt zbytečných. Když už si to odsedíte, pak závěrečná bitva sice za něco stojí, ale kulomet měli už v Divoké bandě.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.