Offspring v Praze po deseti letech: Hráli pro pět tisíc zpocených fanoušků

- eXtra kiNo autor: Danica Klein

Americká punkrocková skupina Offspring dnes na pražském Výstavišti odstartovala své evropské turné. Jejím hitům aplaudovalo podle pořadatelů 5000 fanoušků, kteří se při tanci v rozpáleném prostředí Průmyslovém paláci notně zapotili. Řada z nich proto na sobě nechala jen nejnutnější svršky.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

"Je tady hrozné vedro a špatný zvuk, ale ten koncert přesto stojí za to," charakterizovala koncert jedna z přítomných posluchaček, která za svou milovanou skupinou přijela z Jičína.

Why Don't You Get A Job?

Punkrockoví Offspring, kteří na hudební scéně působí již přes čtvrt století, zahájili vystoupení svým velkým hitem All I Want. Z dvou desítek odehraných písní přítomní, mezi kterými bylo mnoho zahraničních turistů, většinu znali a zpívali si jejich chytlavé refrény s sebou. Svou oblíbenou kapelu si také fotili na mobilní telefony.

Během večera zazněla většina zásadních hitů Offspring. Fanoušci mimo jiné nadšeně přivítali skladby jako Come Out And Play, Self Esteem, Why Don't You Get A Job nebo Original Prankster, nechyběla ani Pretty Fly, kterou si v roce 1998 z ještě nevydané desky Americana během deseti týdnů z internetu stáhlo 22 milionů lidí.

Jako předkapely před Offspring vystoupily tuzemské skupiny Rybičky 48 a Clou. Rybičky 48 absolvovali stovky koncertů a mají zkušenosti i s vystupováním v zahraničí, především s německými souputníky Green Frog Feet. Na podzim chystají čtvrté řadové album. Skupina Clou v roce 2006 obdržela dvě Akademie populární hudby Anděl za debutové album Postcards a skladbu roku Island Sun.

Nebyli k dispozici

Kapela Offspring vznikla v roce 1984, celosvětový úspěch však zaznamenala až o deset let později svým třetím albem Smash. V České republice již Offspring hráli několikrát, naposledy vystoupili před třemi lety na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Množství jejich hitů a 50 milionů prodaných desek z nich učinilo jednu z nejúspěšnějších punk rockových kapel v historii. Letos v dubnu skupina na svých stránkách i Facebooku zveřejnila, že už má pohromadě dvanáct, možná třináct nových skladeb.

Organizátoři původně chtěli, aby Offspring vystoupili na 11. ročníku mezinárodní přehlídky Sázavafest, která se uskutečnila 4. až 7. srpna v Benešově. Američtí hudebníci však v tomto termínu nebyli k dispozici, proto se pořadatelé rozhodli uspořádat jim vlastní koncert v Praze.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.