O natáčení Expertů

- eXtra kiNo autor: red

Nová komedie od tvůrců Snowboarďáků. PRAHA 1. srpna (ČTK) - Režisér Karel Coma zahájil v Praze v gymnáziu na Pohořelci natáčení svého celovečerního hraného filmového debutu - komedie Experti

ExpertiPRAHA 1. srpna (ČTK) - Režisér Karel Coma zahájil v Praze v gymnáziu na Pohořelci natáčení svého celovečerního hraného filmového debutu - komedie Experti. Producenti snímku, k němuž napsal také námět a scénář, jsou stejní jako u úspěšné veselohry pro děti a dospívající nazvané Snowboarďáci; cílová skupina je však v tomto případě podle tvůrců jiná.

"Je to úplně jiný příběh o úplně jiných věcech a pro mnohem širší publikum, než jsou Snowboarďáci nebo Rafťáci," řekl Coma. Experti jsou podle jiného vyjádření z okruhu filmového štábu o informačních technologiích a o sexu - tedy o věcech, které zajímají mladou generaci nejvíce.

ExpertiScénář o maturantovi a počítačovém nadšenci, který chce získat dívku a pokouší se proto stát úspěšným byznysmenem, začal Coma psát před sedmi lety. Za novým filmem stojí společnost Whisconti spolu s firmou Česká produkce a Českou televizí. Producent Pavel Melounek vyčíslil rozpočet Expertů na cca 22 milionů korun. Televize se podílí zhruba 45 procenty - částečně financemi, částečně věcnými náklady, řekl její výrobní ředitel Václav Myslík. Televize zajišťuje kamery, rekvizity, světla, laboratoře, postprodukční techniku a další, a to u desítky českých filmů ročně. "Je málo filmů, u kterých nejsem," řekl Myslík, i když připustil, že ne vždy jde o takto významný vstup. "Po zkušenostech se Snowboarďáky věříme i tomuto filmu," dodal. Podporu tuzemské kinematografie považuje za poslání i za povinnost veřejnoprávní televize. Ta navíc získá vysílací práva k filmu.

Experti, jejichž premiéra je plánována na 9. února 2006, by se na obrazovkách měli objevit s ročním zpožděním. "Když jsem si dělal filmy sám, nenechal jsem si do ničeho mluvit. Tady se musím držet víc zpátky a poslouchat víc lidí," přiznal Coma na otázku, jaké to je být debutantem. Nezávislé filmy si dělal celé sám, ale zde je to podle jeho slov víc "o kooperaci a konzultacích". Jak konstatoval, natáčení je složitější a více stresující.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.