Nespoutaný Django odsunul Hobita a je v čele návštěvnosti českých kin

- eXtra kiNo autor: Michal Burkoň

Jižanské drama z období před vypuknutím občanské války s názvem Nespoutaný Django z dílny kultovního režiséra Quentina Tarantina obsadilo vzápětí po premiéře čelo víkendového žebříčku návštěvnosti českých kin. Zhlédlo ho 36.672 diváků, kteří v pokladnách nechali 5,4 milionu korun.

Leonardo DiCaprio ve filmu Nespoutaný Django

Leonardo DiCaprio ve filmu Nespoutaný Django,zdroj: Falcon

Na druhém místě se tak po pěti týdnech ocitl první díl filmu Hobit s podtitulem Neočekávaná cesta. Na kontě už má 580.000 diváků a tržby ve výši 89 milionů korun.

Třetí skončil podle informací Unie filmových distributorů britský muzikál Bídníci s návštěvností 11.175 lidí. Za ním je s 5000 víkendovými diváky španělský animovaný film Snížek, bílý kožíšek a také americký snímek Pí a jeho život, který zhlédlo 3995 diváků.

První domácí film je v tabulce víkendové návštěvnosti osmý - jde o 3D přepis divadelní verze muzikálu Carmen režiséra Františka Antonína Brabce z jeviště Hudebního divadla Karlín s Lucií Bílou v titulní roli. Přilákal necelé 3000 zájemců.

Hobit: Neočekávaná cesta

Martin Freeman, Ian McKellen ve filmu Hobit: Neočekávaná cesta,zdroj:Archiv

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.