Kteří herci jsou pro filmová studia nejlepší investicí? Vede Shia LaBeouf.

- eXtra kiNo autor: red

Již druhý rok po sobě americký herec Shia LaBeouf vévodí seznamu herců Hollywoodu, kteří přinášejí studiu největší zisky v porovnání s jejich honoráři. Mezi deseti nejlepšími je letos pět hereček, zatímco loni v první desítce ženy chyběly, uvádí internetový server forbes.com., který žebříčky pravidelně sestavuje.

Server si dělá vlastní výpočty, podle nichž za každý dolar vynaložený na LaBeoufa studio dostalo z jeho filmů 81 dolarů. K těmto filmům patří Transformers:Pomsta poražených, který ve světě vydělal 836 milionů dolarů, a čtvrtý díl Indiana Jonese se ziskem 787 milionů dolarů.

Druhé místo řebříčku zaujala Anne Hathaway, která za každý vynaložený dolar přinesla studiu 64 dolarů. K těmto filmům patří Válka nevěst nebo Alenka v říši divů, která ve světě vydělala miliardu dolarů. Hathaway z druhého místa vytlačila Jamese McAvoye, který letos z první desítky zcela vypadl.

Daniel Radcliffe jako Harry Potter

Hned za ní se umístil představitel kouzelnického učně Harryho Pottera Daniel Radcliffe následovaný Robertem Downeym Jr., přestavitelem hlavní postavy filmu Iron Man.
Pátá na žebříčku se umístila Cate Blanchett a o šesté místo soupeří Meryl Streep a Jennifer Aniston.

První desítku uzavírají Johnny Depp, Nicolas Cage a Sarah Jessica Parker. Celý seznam je na stránkách www.forbes.com.

Forbes.com vyhledal 36 nejvíce vydělávajících herců v Hollywoodu. Každý musel za pět let hrát aspoň ve třech filmech, které se promítaly nejméně v 500 kinech. Nezahrnují se do toho snímky, které přišly na plátna kin po letošním prvním červnu, a netýká se to ani animovaných filmů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.