Které další celebrity budou mít hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu?

- eXtra kiNo autor: red

Herečky Kate Winsletová, Scarlett Johanssonová a Jennifer Anistonová, zpěvačka Jennifer Lopezová, z herců například Vin Diesel nebo Malcolm McDowell, ti všichni a někteří další byli vybráni jako dostatečně známí a zasloužilí, aby mohli od příštího roku mít svou vlastní hvězdu na pověstném hollywoodském Chodníku slávy. Oznámila to výběrová komise Hollywoodské obchodní komory, která Walk of Fame spravuje a o umístění dalších hvězd rozhoduje.

Hvězdy showbyznysu pro rok 2012 se jako obvykle rekrutují jak z oblasti filmu a televize, tak i hudby a rozhlasu. Mezi dalšími z filmové branže mají svou hvězdu získat například šéf studia Pixar John Lasseter, šéf studia Viacom-Paramount Sumner Redstone a posmrtně i nedávno zesnulá hvězda 60. a 70. let Richard Burton, dlouholetý herecký i životní partner Elizabeth Taylorové.

V hudební branži byla tentokrát vybrána například R&B skupina Boyz II Men a posmrtně soulový zpěvák Barry White, který zemřel v roce 2003. V televizní branži bude mít svou hvězdu Matt Groening, tvůrce světoznámého seriálu Simpsonovi. Sami Simpsonovi už hvězdu na chodníku mají.

Šťastných 25 vyvolených, jejichž jména se ocitla na seznamu zveřejněném v úterý, u zesnulých jejich blízcí, mají nyní pět let na to, aby si zorganizovali ceremonii s umístěním hvězdy na chodníku. Připojí se tak k asi 2400 hvězd, které již tímto způsobem vyznamenány byly.

Hollywood

Chodník slávy je součást Hollywoodského bulváru v Los Angeles, první hvězdu tam v roce 1960 získala filmová diva Joanne Woodwardová. Ze známých současníků už zde mají svou hvězdu například herci Colin Firth, Penelope Cruzová, Alec Baldwin, Donald Sutherland a Adam Sandler, dirigent Zubin Mehta či kanadský zpěvák Bryan Adams. Své slávy se zde dočkaly i postavy z trikových filmů, jako slavný králík Bugs Bunny nebo maňásek Žabák Kermit.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.