Komiksoví hrdinové Avengers bodují v žebříčku návštěvnosti

- eXtra kiNo autor: red

Americký akční film s týmem komiksových superhrdinů Avengers skončil už podruhé v čele žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu ho podle informací Unie filmových distributorů zhlédlo přes 65.000 diváků, kteří v pokladnách nechali 7,6 milionu korun. Zatím jich má na kontě už 160.000.

Druhé místo obsadila novinka Tima Burtona Temné stíny, kterou navštívilo 30.000 lidí. V této duchařské komedii ztvárnili hlavní role populární hollywoodští herci Johnny Depp a Michelle Pfeifferová. Třetí skončil zásluhou 14.000 diváků britský snímek StreetDance 2

Z domácí tvorby je Prušinovského komedie Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka pátá; zatím ji zhlédlo přes 360.000 zájemců, kteří v pokladnách kin nechali 47 milionů korun. Nostalgicky laděné Vrásky z lásky poskočily z dvanáctého místa na osmé; na Jiřinu Bohdalovou a Radoslava Brzobohatého se přišly podívat 4000 diváků. Na kontě jich zatím mají jen desetkrát tolik, tržby nedosahují ani pěti milionů korun.

Komedie Martina Dolenského o mladých a pro mladé Můj vysvlečenej deník obsadila sedmé místo.

Temné stíny

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.