Hobit vede návštěvnost kin, o víkendu ho vidělo 186.271 fanoušků

- eXtra kiNo autor: Michal Burkoň

První díl filmu Hobit, nabízející postavy i atmosféru Středozemě známou z kultovní trilogie Pán prstenů, přilákal vzápětí po premiéře do českých kin 186.271 diváků. Za zhlédnutí snímku s podtitulem Neočekávaná cesta nechali v pokladnách za první víkend 28,4 milionu korun. Podle očekávání se tak tato podívaná ocitla v čele tabulky návštěvnosti.

Stephen Hunter ve filmu Hobit: Neočekávaná cesta

Stephen Hunter ve filmu Hobit: Neočekávaná cesta,zdroj: Archiv

Druhý díl Hobita od režiséra Petera Jacksona bude mít světovou premiéru v prosinci příštího roku, závěrečného snímku trilogie se filmoví fanoušci dočkají v červenci 2014.

Na nejúspěšnější snímek podzimu - film Twilight Saga: Rozbřesk - 2. část - však ani Hobit nestačil. Tato upírská trilogie vstoupila koncem listopadu do kin s bilancí prvního víkendu ve výši 213.280 diváků. Jen tržby byly vzhledem k nižšímu průměrnému vstupnému nižší a činily 27,6 milionu korun.

Druhé místo aktuálního žebříčku návštěvnosti obsadil podle informací Unie filmových distributorů přepis Tolstého Anny Kareniny, jak ho v koprodukci s Francií natočil britský režisér Joe Wright s Keirou Knightleyovou v titulní roli. Před filmová plátna přilákala 9590 diváků. Třetí skončil Atlas mraků, který natočili tvůrci Matrixu Lana a Andy Wachowští s německým režisérem Tomem Tykwerem. Film, v němž hrají například Tom HanksJim SturgessHugh GrantHalle Berryová a Susan Sarandonová, má zatím na kontě na 110.000 diváků.

Zmíněná upírská sága je čtvrtá, její celková návštěvnost atakuje čtyřsettisícovou hranici. 

Anna Karenina

Keira Knightley ve filmu Anna Karenina,zdroj:Bontonfilm

První domácí snímek - animovaný Kozí příběh se posunul z desátého místa na sedmé. Zatím ho zhlédlo 107.991 diváků. Ondříčkova detektivka Ve stínu je sedmnáctá. V kinech se promítá už čtvrtý měsíc a na kontě má zhruba 172.000 diváků.

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.