Gibson do vězení nepůjde, vyváznul s tříletou podmínkou

- eXtra kiNo autor: red

Mel Gibson, kterému hrozilo vězení, odešel nakonec v pátek od soudu s tříletou podmínkou. Známý herec a režisér čelil obvinění z ublížení na zdraví bývalé přítelkyni. Pětapadesátiletý Gibson svou vinu nepopíral. Soud ho však ušetřil pobytu za mřížemi; kromě podmínky mu nařídil 16 hodin veřejně prospěšných prací. Musí se rovněž zúčastnit kurzu pro pachatele domácího násilí, uvedla agentura DPA.

Již loni Gibson soudu přiznal, že v hádce napadl svou bývalou přítelkyni a matku své malé dcery Oksanu Grigorijevovou. Herec se s ruskou modelkou a zpěvačkou rozešel loni na jaře, pár se poté přel o to, komu bude svěřena do výchovy jejich malá dcera Lucia.

Gibson před soudem vypadal klidně, soudkyni na dotazy odpovídal stručně. Kdyby svou vinu zpochybňoval, zřejmě by došlo k zdlouhavému procesu, jemuž se chtěl vyhnout kvůli dětem, vysvětlila jeho obhájkyně. Grigorijevová se jednání nezúčastnila.¨

Gibson již dříve přiznal, že ženu loni v lednu při incidentu udeřil, ale prý jen na obranu dcery. Grigorievová se totiž podle něj chovala "hystericky" a dítětem třásla. Aby ji přivedl k rozumu, lehce ji propleskl plochou dlaně, tvrdil herec. Ruska naopak uvedla, že ji Gibson udeřil pěstí a zranil.

Mel Gibson a Oxana Grigorievová

Jejich spor o právo vychovávat dítě pokračoval. Na internetu byly zveřejněny nahrávky jejich telefonických rozhovorů vyšperkovaných jadrnými nadávkami.

Gibson byl předtím ženatý s Australankou Robyn, s níž zplodil šest synů a dceru; manželka po bezmála třicetiletém manželství před dvěma lety zažádala o rozvod.

Gibson se proslavil zejména úspěšným snímkem Statečné srdce z roku 1995; získal za něj pět Oscarů včetně ceny za režii a pro nejlepší film. Na stříbrném plátně se představil zatím naposledy loni ve filmu Na hraně temnoty; vrátit by se měl letos s novou černou komedií The Beaver (Bobr).

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.