Dva trailery na Jumanji nabízí spoustu akce, videoherních odkazů i humoru

- Trailery autor: Adam Homola

Jumanji se nám představilo prvním trailerem před několika měsíci a teď se o pozornost hlásí znovu. A pořád víceméně stejně (ne)úspěšně. Je jasné, že hlavním tahákem filmu budou akční scény s Rockem, prokládané hláškujícím Kevinem Hartem a Jackem Blackem. Poetiku, uvěřitelnost a drobné hororové prvky původního filmu bychom tu hledali marně.

Nový trailer na Jumanji: Vítejte v džungli už neztrácí tolik času vysvětlováním základní premisy jako první ukázka, a tak dostáváme víc akce, humoru i hlášek. Na mě to sice funguje pořád stejně, tedy moc ne. Některé vtípky a akční scény jednoduše fungují a vypadají zábavně, jiné jsou trochu pozadu. A chvíle, kdy se v džungli objeví starý herní interface a postavy objevují své speciální schopnosti, také nepatří k těm nejpovedenějším. Ale co já vím, třeba jenom nejsem cílová skupina.

Zatracovat film kvůli případnému rozčarování z ukázek není ale na místě. Jumanji si může najít svoji cílovku a nemusí vůbec spoléhat na původní film s Robinem Williamsem v hlavní roli. Byť se nechal Rock několikrát slyšet, že nejde o restart, ale nové Jumanji bude na to staré prý citlivě navazovat.

Jak citlivě nebo necitlivě se to tvůrcům i hercům podaří uvidíme v prosinci, což může být pro film dost velký problém. V prosince jde do kin totiž Star Wars: Poslední z Jediů a člověk nemusí být zrovna odborník, aby tušil, že všichni budou chodit na právě na Star Wars. Jestli zbudou na Jumanji alespoň nějaké drobky, a ne zrovna levný film zvládne vydělat nějaké solidní peníze, se teprve uvidí.

Příchod aktuálního traileru anoncoval sám The Rock na svém Instagramu už před pár dny krátkým sestřihem těch „nejlepších“ scén. Na někoho může přitom kompaktní varianta traileru z Instagramu působit mnohem lepším dojmem, než celý a pravda trošku roztahaný trailer. K dispozici je i druhý, mezinárodní trailer. Ten je z velké části stejný, jen nabízí trochu jiný střih a pár nových scén.

Nad Jumanji: Vítejte v džungli pořád visí příliš mnoho otazníků a trailery zase tolik odpovědí nenabízí. Nezbývá tak než počkat na prosincovou premiéru…

Tagy: komedie akční dobrodružný

Zdroje: Sony Pictures

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.