Cieslarova komedie Láska je láska vede tabulku návštěvnosti kin.

- eXtra kiNo autor: red

Romantická komedie režiséra Milana Cieslara Láska je láska se hned po premiéře objevila v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ji zhlédlo 41.000 diváků, kteří v pokladnách nechali 5,3 milionu korun.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů další novinka - americký akční sci-fi horor s názvem Underworld: Probuzení, který před filmová plátna přilákal 16.230 diváků. Třetí skončil dobrodružný snímek Sherlock Holmes: Hra stínů, který má zatím na kontě celkem 156.108 lidí, a hned za ním animovaná rodinná komedie Happy Feet 2.

Pátá je americká verze akčního příběhu Muži, kteří nenávidí ženy, natočená podle švédského knižního bestselleru s Danielem Craigem v hlavní roli.

Underworld: Probuzení, Kate Beckinsale

Z domácí tvorby je komedie Alice Nellis s názvem Perfect Days - I ženy mají své dny desátá. Na třináctém a čtrnáctém místě jsou snímky Labyrint režiséra Tomáše Houšky a Vejdělkovi Muži v naději. Celkem má na kontě přes 800.000 diváků a právě vychází na DVD a Blu-ray.

Osmnácté místo obsadila ironická road-movie Rodina je základ státu režiséra a scenáristy Roberta Sedláčka o fenoménu tunelování v Česku. Je nejlepším domácím filmem roku 2011, proměnila polovinu nominací, když získala čtyři Ceny české filmové kritiky. Před sebou má ještě hlasování o České lvy. V kinech ji však dosud vidělo jen 17.200 diváků.

Perfect Days: I ženy mají své dny

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.