Ceny SAG: film Hanebný pancharti, Sandra Bullock a Alec Baldwin

- eXtra kiNo autor: red

Cenu Sdružení filmových a televizních herců (SAG) získal na ceremoniálu v Los Angeles film Hanebný pancharti režiséra Quentina Tarantina. Za svůj výkon v hlavních rolích si ocenění odnesli Sandra Bullocková a Jeff Bridges. Nejlepšími představiteli vedlejších rolí se stali Rakušan Christoph Waltz a Mo'Nique. Informovaly o tom zpravodajské agentury.

O cenách SAG (Screen Actors Guild Awards) rozhodují filmoví a televizní herci, kteří také z velké části hlasují o Oscarech. Výsledky tak často ukazují na favority, kteří by mohli získat ceny americké filmové akademie.

Tarantinovi Hanebný pancharti měli celkem tři nominace. Dvě z nich proměnili. Kromě ceny za nejlepší film uspěl i představitel krutého nacistického plukovníka Christoph Waltz. Tento Rakušan získal ocenění za svůj výkon ve vedlejší roli.

Situace z předávání Zlatých glóbů se opakovala také v dalších třech hereckých kategoriích. Za hlavní mužskou roli si i tady cenu odnesl Jeff Bridges za svého countryového zpěváka ze snímku Crazy Heart. Nejlepší herečkou je Sandra Bullocková, která se ve filmu The Blind Side stará o mladíka v nouzi, z něhož se pak stane fotbalová hvězda. Ocenění SAG za vedlejší roli si odnesla Mo'Nique za roli násilnické matky ve filmu Precious: Based on the Novel Push by Sapphire.

Za nejlepší herecký výkon v televizním filmu či minisérii ocenilo sdružení herce Kevina Bacona za účinkování v Taking Chances a Drew Barrymoreovou za Grey Gardens. Cena za celoživotní dílo připadla Betty Whiteové.

Crazy Heart: Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal

Přehled oceněných při udílení cen Sdružení filmových a televizních herců (SAG):

Kategorie film:

Nejlepší film
Hanebný pancharti

Nejlepší herec
Jeff Bridges (Crazy Heart)

Nejlepší herečka
Sandra Bullocková (The Blind Side)

Nejlepší herec ve vedlejší roli
Christoph Waltz (Hanebný pancharti)

Nejlepší herečka ve vedlejší roli
Mo'Nique (Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire)

Kategorie televize:

Nejlepší seriál - drama
Mad Men

Nejlepší seriálový herec - drama
Michael C. Hall (Dexter)

Nejlepší seriálová herečka - drama
Julianna Marguliesová (Dobrá manželka)

Nejlepší seriál - komedie
Glee

Nejlepší seriálový herec - komedie
Alec Baldwin (30 Rock)

Nejlepší seriálová herečka - komedie
Tina Feyová (30 Rock)

Nejlepší herec v televizním filmu či minisérii
Kevin Bacon (Poslední cesta)

Nejlepší herečka v televizním filmu či minisérii
Drew Barrymoreová (Grey Gardens)

Cena za celoživotní dílo
Betty Whiteová

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.