Blade Runner 2049 doprovodí krátké anime Blackout 2022

- Krátké zprávy autor: Adam Homola

Blade Runner 2049 už klepe na dveře (premiéra 5. října) a společně s ním se o slovo hlásí i vedlejší obsah. Už jsme vlastně dostali dva kraťasy o dvou nových postavách a za pár dnů dostaneme další. Jen s tím rozdílem, že tentokrát půjde o anime a podíváme se do roku 2022.

Blade Runner: Blackout 2022 bude krátký animovaný film ve stylu anime, od režiséra Šiničira Watanabeho. Toho můžete znát díky Cowboy Bepop nebo Samurai Champloo a teď se známý režisér zakousne do kultovního Blade Runnera.

Sám v přiloženém videu tvrdí, jak je velký fanoušek původního filmu a jak byl vždycky jeho sen udělat nějaké anime ze světa Blade Runnera. Animovaný kraťas Blade Runner: Blackout 2022 se bude odehrávat v roce 2022, kdy se stal – pozor, to neuhodnete – blackout.

Díky obrovskému EMP výbuchu tak celý svět na nějakou dobu „zhasl“ a vina se hned hodila na replikanty. Netrvalo dlouho a vláda nařídila zákaz jejich výroby, což se v Blade Runner 2049 očividně změní. Ostatně už v jednom z kraťasů jsme byli svědky toho, jak Niander Wallace (Jared Leto) za replikanty loboval.

Blade Runner: Blackout 2022 vyjde exkluzivně na Crunchyroll 26. září.

Tagy: sci-fi noir anime prequel

Zdroje: tisková zpráva

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.