Americká animovaná Rebelka vede tabulku návštěvnosti kin

- eXtra kiNo autor: red

Americká animovaná dobrodružná komedie Rebelka o víkendu skončila v čele tabulky návštěvnosti tuzemských kin. Bezprostředně po premiéře jí k tomu stačilo pouhých 20.552 diváků, kteří v pokladnách nechali necelé tři miliony korun. I přesto, že většina kinosálů je klimatizovaných, považují lidé zřejmě o víkendu volný čas strávený u vody či v lese za smysluplnější.

Také na druhém místě je animovaný projekt, konkrétně čtvrté pokračování Doby ledové s podtitulem Země v pohybu. Jeho celková návštěvnost přesáhla už půl milionu lidí, na tržbách získal 73 milionů korun.

Třetí skončila nová verze akčního thrilleru Total Recall, ve kterém svalovce Arnolda Schwarzeneggera z roku 1990 nahradil neméně populární Colin Farrell. Do kin přilákal 11.203 lidí. Pouhých deset tisíc jich o víkendu přišlo na rovněž americký batmanovský snímek Temný rytíř povstal, jehož celková návštěvnost přesáhla 200.000 diváků. Pátá skončila komedie Méďa.

Z domácí tvorby je osmá komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, která rovněž patří k hitům první poloviny roku. Dosud ji vidělo 437.015 lidí, kteří v pokladnách kin nechali 55,5 milionu korun.

Doba ledová 4: Země v pohybu

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.